برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
جستجوی بلاگ

ویژگی تشک و لحاف خوب چیست؟

ارسال شده در2 سال قبل 994

خواب از مهمترین بخش زندگی انسان ها می باشد خواب با کیفیت کمک می کند تا انسان ها به سمت یک زندگی ایده آل قدم بردارند مسئله خواب و بیداری یکی از اصول شش گانه حفظ سلامتی جسم و روح  است که از دیدگاه کلیه پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . خواب راحت یکی از ضروری ترین نیاز های حیات و انسان است . انسان ها یک سوم از زندگیشان را درخواب می گذرانند؛ خواب یک فرآیند پویا و فعال است. 

دو عنصر مهم که نقش بسزایی را درخواب برای ما بازی می کنند تشک و لحاف است ما با انتخاب درست و یا غلط در این مورد می توانیم به خود یک خواب راحت هدیه کنیم و یا بالعکس، پس انتخاب ما در خرید تشک و لحاف بسیار مهم می باشد .

تشک


می توان به جرات بیان کرد که مهمترین جزء یک کالا برای خواب تشک است شما می توانید با بالابردن کیفیت تشک، میزان بهره وری در خواب را افزایش دهید. در واقع با استفاده از یک تشک خوب می توانید به استراحت کامل رسیده و روزتان را با انرژی وصف ناپذیری آغاز نمایید تشک خوب علاوه بر اینکه برای شما یک خواب راحت را به ارمغان می آورد باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلفی مانند بیماری های پوستی ، آلرژی زا و کمردرد و... می شود .


چه جور تشکی برای ما بهتر است ؟


با توجه به این مورد که یک تشک نامناسب باعث ایجاد دردهای مفصلی یا انحراف ستون فقرات ، بی حسی دست و پا  و حتی احساس خستگی پس از یک خواب طولانی مدت می شود؛ توجه به کیفیت و مارک تشک از اهمیت بالایی درهنگام خرید آن است.
بهترین تشک به تشکی گفته می شود که دارای فنرهای قوی بوده و پشتیبانی مناسب و کاملی از بدن به خصوص ستون فقرات را داشته باشد به زبان ساده می توان گفت که بدن ما در حین استراحت دراز کشیدن نقاط فشاری دارد که از طریق آن ها به تشک نیرو وارد می شود که مهمترین نقاط فشار بدن عبارتند از باسن ، سر و کتف. تشک خوب و مناسب به صورتی است که این نقاط فشار را در وضعیت صحیح خود قرار میدهد .
همچنین از علائم دیگر تشک خوب نوع پارچه تشک ، استحکام و مقاومت آن، طریقه دوخت و بسته بندی از راه های اصلی شناخت اصالت مارک تشک و مرغوبیت آن می باشد که شما با در نظر گرفتن این موارد می توانید یک تشک مرغوب و با کیفیت را که استاندارد نیز باشد را انتخاب کنید.

لحاف


یکی از وسایلی که یک رویای خواب گرم و نرم را برای شما به همراه دارد لحاف است .
شما هم حتما مانند بسیاری از ما تجربه خوابیدن بدون لحاف یا پتو را داشته اید که هر گاه در زمان خواب چیزی روی خود نینداختیم پس از مدتی بخاطر سرما بدن خود را جمع کرده یا از خواب بیدارشده ایم به همین دلیل استفاده از لحاف یا پتو احساس خوشایندی ایجاد می کند، در واقع لحاف حرارت معمولی بدن را در زمان بی تحرکی و خواب نگه می دارد تا سیستم ایمنی بدن اجازه خوابیدن را به آن بدهد در نتیجه یک لحاف خوب و مناسب ،یک خواب آرام را برایتان تضمین می کند.
لحاف یا پتویی که استفاده می کنید نباید که خیلی سنگین و یا خیلی سبک باشد اگر شما لحاف خود را ملحفه می کنید؛ برای تمیز نگهداشتن و شستشوی ان راحت تر هستید، چون کاملا با بدن و پوست شما در تماس است باید به نحوی انتخاب گردد که شستشوی آن شما را به زحمت نیندازد که شما بتوانید لحاف یا ملحفه آن را به راحتی بشورید و ا ز بیمارهای پوستی و آلرژی زا در امان بمانید.
ملحفه کردن لحاف هم جنبه زیبایی به لحاف شما می بخشد و هم گرما را بهتر نگه می دارد .
بهترین روش برای شستشو آن استفاده از آب 30 تا 40 درجه و مایع لباسشویی می باشد شما باید دقت داشته باشید که پس از شستن کف درون آن باقی نماند .
درون لحاف از الیاف متنوعی استفاده می شود این الیاف شامل : پنبه ، پشم ، پر، بامبو ، اکالیپتوس ، ویسکوز، پلی استر، الیاف مصنوعی و...استفاده  می شود.
پزشکان و متخصصان طب سنتی اکثراً محصولات پشمی را تایید می کنند آنها می گویند که محصولات پشمی برای افراد طبع سرد بسیار مناسب هستند .
البته بسیاری نیز پنبه و محصولات دیگری که هست را نیز موثر و مفید دانسته اند. ولی در اخر این شما هستید که باید یک لحاف خوب را انتخاب کرده و در خوابیدن زیر آن لذت فراوان ببرید.

مقالات مرتبط

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات