برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
جستجوی بلاگ

ویژگی کالای خواب خوب چیست؟

ارسال شده در2 سال قبل 945

خواب راحت یکی از ضروریات حیات و نیاز های اساسی انسان می باشدT ما انسان ها یک سوم از زندگی خود را در خواب به سر می بریم. خواب یک فرآیند پویا و فعال است و ویژگی های یک خواب خوب، یکی از اصول شش گانه حفظ سلامتی از دیدگاه مکتب پزشکان است می باشد.

خواب خوب، ما را به سوی زندگی ایده آل سوق می دهد به همین خاطر به اهمیت بالای کالای خواب پی می بریم .

ما سعی داریم تا در این مقاله شما را با ویژگی کالای خوب برای خواب آشنا نماییم .

در عصر ما با وجود زندگی مدرن ، اینترنت و.. زمان استراحت ما محدود شده است از این رو مسئله استراحت کافی و مناسب بیش از هر زمان دیگری مطرح شده است. انتخاب کالای خواب خوب و مناسب می تواند به کیفیت خواب ما کمک کند و کمبود استراحت را تا حدی زیادی جبران کند .

با صحبت هایی که برای شما بیان شد با توجه به اهمیت خواب می توان نتیجه گرفت که کیفیت کالای خواب نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .

کالای خواب خوب یکی از مهمترین عناصر در هر خانه ای است .

کالای خواب چیست ؟

کالای خواب به مجموعه ای از لوازم که هنگام استراحت از آن ها استفاده می گردد گفته می شود.

این لوازم شامل تشک ، لحاف ، بالش ، روتختی ، ملحفه و... است .

تشک

مهمترین جزء اصلی کالای خواب تشک است ما می توانیم با بالا بردن کیفیت تشک میزان بهره برداری در خواب را نیز افزایش دهیم در واقع ما با استفاده از کالای خواب خوب می توانیم به استراحت کامل رسیده و روزمان را با نیرو و انرژی مثبت آغاز کنیم . تشک خوب می تواند باعث جلوگیری از ابتلا به بیماری های مختلف  مانند کمر درد ، بیماری پوستی ، سیاتیک و... شود لذا ما باید همیشه به این موضوع توجه خاص داشته باشیم که با خرید یک تشک خوب سلامتی خود و افراد خانواده خود را تضمین کرده ایم .

 

بالش

یکی دیگر از اجزای اصلی کالای خواب در هنگام استراحت بالش است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بالش عنصر اصلی و مهم در ایجاد یک خواب کامل است . استفاده از بالش های غیر استاندارد موجب بیماری های همچون سر و گردن و... می شود .

استفاده از بالش های نا مناسب در هنگام خواب ، یک خواب راحت و خوب را از شما می گیرد .

رعایت اصول ارگونومی در طراحی بالش و دیگر لوازمات خواب، بسیار ضروری است .

بالش مناسب بالشی است که نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد بالش شما باید بتواند که گودی گردن شما را پوشش دهد .

لحاف

تحقیق زیادی بر روی لحاف یا رواندازها انجام شده است که نشان داده این وسایل پس از مدت زمانی محدود 2 الی 3، حجم بسیار زیادی میکروب و باکتری را به خود جذب کرده است که اکثراً از پوست های مرده افراد تولید شده اند . پس اگر شما قصد مراقبت از خود را دارید باید لحافی انتخاب کنید که قابل شستشو باشد که شما را در برابر آلودگی و آلرژی ها واکسینه کند .

لحاف ها نباید که خیلی سنگین و یا خیلی سبک باشند لحاف خوب لحافی است که قابل شستشو باشد یا بتوان به راحتی ملحفه آن را جدا نمود و شستشو داد.

 

روتختی

روتختی را می توان به عنوان پتو یا لحاف نیز استفاده کرد، روتختی ها در جنس و طرح های مختلفی تولید می شوند که شما بنا بر سلیقه خود میتوانید ان ها را انتخاب کرده و شستشوی مرتب روتختی ها هم باید مد نظر شما باشد تا موجب بیماری های پوستی برایتان نشود.

 

ملحفه

 جنس ملحفه در کالای خواب از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده کردن از پارچه ها و متریال مناسب می تواند از بروز مشکلات پوست و مو جلوگیری کند. در این مرحله شستشوی مرتب ملحفه ها را باید جدی بگیرید .

 

در پایان باید گفت که شما علاوه بر اینکه باید از کالای خواب خوب استفاده کنید که یک خواب خوب داشته باشید و هم اینکه دچار بیماری های مختلفی مانند کمردرد ، بیماری های پوستی و.. نشوید  باید به بحث هماهنگی لوازم خواب با دکور منزل و اتاق خوابتان نیز توجه ویژه داشته باشید .تنوع محصولات از نظر رنگ و طرح و جنس به شما کمک می کند تا بتوانید آن ها را با هر دکوری که دوست دارید هماهنگ کرده تا هر وقت به اتاق خواب خود می روید از زیبایی آنجا نیز لذت فراوان ببرید .

خوابی سرشار از آرامش را برای شما آرزومندیم .

مقالات مرتبط

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات