برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
جستجوی بلاگ

ویژگی های یک لباس خوب چیست؟

ارسال شده در2 سال قبل 2091

ما بنا به احتیاجات خود در هر سال چند بار برای خرید لباس به بازار می رویم در بسیاری از اوقات خرید کردن بسیار لذت بخش است که برای تغییر روحیه بسیار موثر می باشد. اگر خرید ما از روی بی حوصلگی و اصولی نباشد حتما تاثیر منفی برای ما در پی خواهد داشت .

بهتر است درهنگام خرید لباس به نکات زیر توجه نماییم تا یک خرید دلچسب برای مان رقم بخورد .

لباس را باید بر اساس فرم بدن مان انتخاب نماییم و تصمیم بگیریم که بر روی چه ویژگی هایی بیشترین تمرکز را داشته باشیم همیشه یک لباس گران قیمت بهترین گزینه انتخاب نیست گاهاً دیده شده که یک لباس مناسب که از قیمت مناسبی هم برخوردار باشد بهترین گزینه ما می تواند باشد چون تمام خصوصیاتی که ما مد نظر گرفته بودیم را در این لباس مشاهده می کنیم .
شما می توانید لباس هایی را برگزینید که قسمت هایی از بدنتان را که مد نظرتان است را پنهان کند و یا روی قسمت های بیشتر تمرکز کند.


طرح لباس :


طرح های افقی بدن شما را عریض تر و طرح های عمودی بدن شما را بلند تر و کشیده تر نشان می دهد اگر شما خوش اندام هستید و می خواهید که اندام خود را عریض تر یا لاغر تر نشان دهید بهتر است از لباس های طرح دار استفاده کنید .


دوخت :


در استایل شما دوخت لباس تاثیر فراوانی دارد. برای نمونه کاپشن های بادی بالا تنه شخص را حجیم تر نشان می دهد و شلوار های پاچه گشاد پای شما را پهن تر نشان می دهد.

کمر :


کمربندهایی که از قسمت خود کمر پایین تر قرار می گیرند موجب می شوند بدن شخص با انحنای بیشتری نمایش داده شود و به قسمت های مختلف آن شکل داده شود.


انواع پایین تنه :


دامن های بلند و راسته برای عریض تر نشان دادن پایین تنه شما بسیار مناسب اند و دامن های به شکل A باعث فرم دادن به بدن شما و عریض تر نشان دادن پایین تنه می شوند.


فیت بودن لباس :


لباس های تنگ جزئیات بدن را نمایان تر نشان می دهند و لباس گشاد جزئیات بدن را پوشش می دهد .
مهمترین اولویت در انتخاب لباس مناسب فیت بودن آن با بدن شما می باشد . لباسی که اندازه تن شما نباشد هر چقدر هم زیبا باشد شما با پوشیدن آن جلوه ای نمی گیرید . شما باید چه هنگام خرید لباس ، چه هنگام دوخت لباس سایز بدن خود را بدانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

ویژگی های منحصر به فرد یک لباس خوب چیست؟


1: لباس گشاد و لباس تنگ حرکات بدن ما را محدود می کنند ولی لباسی که اندازه تن ما باشد راحت است و حرکات بدن ما را محدود نمی کند .
2: در هنگام خرید شلوار به پاچه شلوار دقت خاصی داشته باشید . پاچه های کوتاه شخص را کوتاه تر نشان می دهد .
3: لباس هایی بخرید که همین الان به شما می آیند.
4: اگر شما قصد لاغر کردن دارید و می خواهید وزن خود را کاهش دهید نباید از حالا به فکر خرید لباسی باشید که بعد از کاهش وزن ، هیکل شما به آن برسد به دنبال لباسی نباشید که تنگ تر یا گشادتر هستند شما لباسی را انتخاب کنید که همین حالا شما را پوشش دهد .
5: اگر در حین پرو لباس دکمه دار مانند ژاکت یا بلوز هستید و قادر به بستن دکمه ها نیستید آن بلوز اندازه تن شما نیست باید یک سایز بزرگ تر انتخاب نمایید .
6: اگر لباس روی تن شما زار می زند انتخاب مناسبی برای شما نیست.
7: همیشه در هنگام خرید لباس را پشت چک کنید ممکن است یک لباس از جلو خوب به نظر برسد ولی از پشت افتضاح است پس حتما لباس را از هر دو طرف چک نمایید .
8: به دنبال رنگ لباسی باشید که به پوست شما همخوانی دارد و به قول معروف آن رنگ بهتر به شما می آید .
( افرادی که پوستی با رنگ گرم دارند بهتر است از رنگ های گرم استفاده نمایند و کسانی که پوستی با رنگ سرد دارند، رنگ های سرد گزینه بهتری برای آنان می باشد )
9: در انتخاب استایل لباستان سعی کنید رنگ هایی که باهم ست هستند را انتخاب کنید. رنگ های قرمز و سبز ، آبی و نارنجی ، بنفش و زرد به هیچ وجه با یکدیگر ست نیستند .
10: رنگ لباس اصلی خود را پایه قرار دهید و سپس بقیه لباس و رنگ ها را با آن ست نمایید مثلاً لباس اصلی شما مانتو و یا پالتو شما است که باید پایه قرار دهید شلوار ، شال ، کیف و کفش جزء بقیه لباس هستند.
11: در لباس ها رنگ های روشن ، مشکی ، خاکستری تیره و قهوه ای روشن و تیره ، طوسی ، سرمه ای مناسب ترین رنگ ها هستند .
کلام آخر لباس هایی که قابل استفاده برای شما نیستند را دور بیندازید حتما قبل از خرید کمد لباس خود را چک کنید و لباس های اضافی را حذف نمایید این کار خرید را برای شما آسانتر می کند .

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات