برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
جستجوی بلاگ

هر آنچه درباره ی پارچه خام قلمکاری نمی دانید.

ارسال شده در2 سال قبل 780

پارچه خام قلمکاری مناسب برای دوس داران طرح های سنتی و تلفیق آن با مدرنیته هست، پارچه های خام قلمکاری و متقال ها برای پیاده سازی طرح های شما هنرمندان، محصول بسیار مناسبی است.

 پارچه های خام قلمکاری با نخ 100 درصد پنبه و الیاف طبیعی بافته شده است شما باید قبل از استفاده از این پارچه خام، آن را در آب ولرم و مایع بدون انزیم بخیسانید .

موارد استفاده از پارچه خام قلمکاری


این پارچه در قرون وسطی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود و در بین کلیه جوامع محبوبیت بالایی داشت .
پارچه های خام قلمکاری مورد استفاده برای هنر دوستان و اشخاصی است که دوست دارند بر روی این پارچه خام و ساده طراحی و نقاشی کنند و هنر قلمکاری را بر روی این پارچه به نمایش بگذارند . این پارچه های خام برای مصارف دیگری نیز کاربرد دارند مانند استفاده برای تولید ساک خرید ، سفره ، کیف ، کارهای هنری ، کیسه نگهدارنده نان وسبزیجات ، کیسه نگهدارنده میوه جات ، پارچه چاپ لینو ، پارچه چاپ چیت سازی ، پارچه های هنر قلمکاری و... مورد استفاده قرار می گیرند .
البته باید بیان شود که این پارچه های خام قلمکاری به متقال نیز معروف می باشند که درنوع خود بسیار مورد استفاده هستند.

البته توجه داشته باشید که تفاوت عمده ی متقال و پارچه خام قلمکاری در نوع بافت آن می باشد.


موارد دیگر استفاده از متقال و پارچه خام قلمکاری


پارچه های خام قلمکاری و متقال برای مصرف هایی چون تهیه و درست کردن تشک ، لحاف و پشتی ، تولید کردن انواع گوناگون ساک های تبلیغاتی مانند بگ های لباس در فروشگاه ها و مزون های لباس زنانه، مردانه و بچه گانه ، استفاده از این پارچه ها در آرایشگاه ها ( اپیلاسیون ) و... استفاده می شوند .


همچنین این پارچه ها چون 100درصد از پنبه تولید شده اند برای مصارف صنعت تولید کیف و کفش، انواع مختلف لباس و کالای خواب مورد بهره برداری قرار می گیرند. امروزه بیشترین استفاده ی پارچه های متقال و خام قلمکاری برای چاپ کردن نقش ملحفه می باشد . پارچه های عرض های 90 الی 100 سانتی متری به جهت مصرف پر استفاده می شوند ؛این پارچه ها چون از تراکم بالایی برخوردار هستند برای دوخت بالشت پر استفاده می شود تا در هنگام استفاده پر، از بافت پارچه به دلیل لرزیدن و نرمی که دارد بیرون نزند و پارچه های دومتری آن بیشتر جهت تولید لحاف و تشک استفاده می شوند این پارچه ها به صورت متری در پارچه فروشی ها عرضه می گردند که آن ها بسته به وزن و نوع الیاف با قیمت های متفاوت به فروش می رسند.


این پارچه چون نخی است و از خانواده کرباس می باشد ولی از کرباس لطیف تر است و چون پرز نمی دهد و جذب رطوبتش بالاست برای تمیز کاری و گردگیری منازل و هتل ها کاربرد بالایی دارد .
پارچه متقال یا پارچه خام قلمکاری یک پارچه سبک مقاوم ، محکم و خنک است و درصورتی که خیس باشد محکم تر می شود .


ویژگی مثبت و منحصر به فرد این پارچه نرم بودن و اتو کشی آسان آن می باشد.
دوخت این پارچه بسیار آسان است .

درکل می توان بیان کرد که این پارچه های خام قلمکاری یا متقال در صنایع مختلف مانند صنعت خودرو، کالای خواب ، تولید پوشاک زنانه، مردانه،  بچه گانه، انواع روسری، کفن ، البسه سنتی، رومیزی سنتی قلمکاری، سفره های قلمکاری ، صنعت تولید کیف وکفش ، ساختمان سازی و همچنین کارهای خد ماتی مانند سالن های آرایشی و هتل ها، نظافت منازل و... کاربرد وسیعی دارند.

پارچه های خام از نظر عرض

در فروشگاه آنلاین احسان کالا می توانید انواع پارچه خام قلمکاری، متقال، سفره خام قلمکاری، رومیزی های خام قلمکاری و... را در عرض های متنوع ببینید و با بهترین قیمت خریداری کنید.

مقالات مرتبط

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات