برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
جستجوی بلاگ

چه لباسی برای نوزاد شما مناسب است؟

ارسال شده در2 سال قبل 482

ما سعی داریم تا شما را دراین مقاله با ویژگی های یک لباس مناسب و خوب برای نوزاد آشنا کنیم .شما با مطالعه این مقاله پی به خرید مناسب  و پرهیز از خریدهای اضافی می برید . همچنین با نکاتی برای خرید لباس ، انواع لباس های مناسب نوزاد ، و تعداد هر کدام از البسه ها و طریقه لباس پوشاندن به نوزاد آشنا می شوید .

معمولا ما در روز چندین بار لباس کودک خود را تعویض می نماییم، دقت در هنگام انتخاب خرید لباس نوزاد از اهمیت بالایی برخوردار است لباس نوزاد باید ساده باشد تا هنگام عوض کردن پوشک یا کهنه؛ راحت باز شود و همچنین قابلیت شستشوی زیاد را با ماشین لباسشویی داشته باشد .

ویژگی های انواع لباس های نوزاد


جنس لباس ، سایز لباس ، تعداد لباس


1) جنس لباس :


لباس نوزاد باید نرم ، راحت ، ساده و بدون برچسب یا درز های زبر باشد . تولد نوزاد در فصل های مختلف سال مانند تابستان و زمستان در انتخاب جنس لباس نوزاد تاثیر مشخصی دارد .


2) سایز لباس :


حدس زدن در مورد اینکه نوزاد در بدو تولد به چه سایز لباسی نیاز دارد ممکن است کمی سخت باشد اصولاً لباس های دوران نوزادی تا سه ماهگی به سرعت برای اکثر نوزادان کوچک می شود و بعضی از نوزادان هنگام تولد از وزن بالاتری برخوردار هستند و لباس های معمولی سایز صفر که برای بدو تولد هست برای این نوزادان کپلی، تنگ است و نمی توان به ان ها این لباس ها را پوشاند و از همان موقع تولد باید لباس های سایز نوزاد سه ماهه تا شش ماهه را  برایشان خریداری کرد ولیکن نوزادان ریز اندام لباس های سایز نوزادی خود را تا ماهها می توانند بپوشند . امروزه با تشخیص حدود وزنی نوزاد توسط پزشک فقط بهتراست چند دست لباس معمولی خریداری شود و خرید اصلی را برای بعد از تولد نوزاد گذاشته شود.
در کل باید بیان کرد که لباس نوزاد باید خیلی کم ، مختصراً گشاد و آزادتر باشد و کاملاً به بدن نوزاد نچسبد نباید لباس نوزاد تنگ باشد زیرا پوست بدن نوزاد بسیار حساس است و هنگام تعویض لباس نوزاد بدن آن دچار آسیب می شود .


3) تعداد لباس :


بهتراست که هنگام تولد نوزاد چند دست لباس در دسترس داشته باشید اینکه شما چه تعداد لباس برای نوزادتان نیاز دارید به توان خرید شما و هم اینکه شما به چه میزان حساسیت و وسواس در تعویض و شستشوی لباس نوزاد خود دارید نیز بستگی دارد .

انواع لباس های نوزاد

در بازار لباس کودکان و نوزادان، انواع مختلفی لباس در طرح ها و رنگ های گوناگون وجود دارد اینکه چه لباسی برای نوزاد مناسب است ب این صورت است که شما باید لباسی برای نوزاد خود انتخاب نماید که پوشاندنش به نوزاد راحت تر باشد و از لطافت خوبی نیز برخوردار باشد .

بلوز :


تی شرت های گشاد برای تابستان و بلوزهای یقه اسکی برای هوای سرد تهیه کنید که فضای زیادی برای گردن دارد یا کنار گردن دگمه دارد که در صورت باز شدن راحت تر از سر نوزاد پایین می رود .
بلوزهایی که درقسمت پایینی آن تبدیل به شورت دگمه داری می شود راحت تر است،بهتر از ازاین مدل بلوزها چهار تا هفت عدد تهیه نمایید .

شلوار :


بلوز و شلوار این امکان را به شما می دهد که هنگام کثیف شدن لباس همان لباس کثیف را عوض نمایید و دیگر لازم نیست که یک دست لباس کامل را عوض کنید .
شلوارهایی که تهیه می کنید باید کمر کشی باشند که به راحتی روی پوشک و شکم نوزاد بالا بیاید و با افزایش وزن نوزاد کش می آید تا بتوانید چند ماه از آن شلوار ها استفاده نمایید . تعداد مناسب شلوار ،شش یا هشت عدد است که میتوانید خریداری کنید .
در هنگام پوشاندن بلوز و شلوار نوزاد ابتدا سر آستین و پاچه ی شلوار ها را بگیرید تا دست ها و پاهای نوزاد راحت تر وارد لباس شود .
درهنگام تعویض لباس با کودک خود صحبت کنید تا از لباس پوشیدن لذت ببرد .


لباس سرهمی :


بهتر است به جای سرهمی یک تیکه سرهمی هایی را بخرید که در قسمت پوشک بچه دگمه دارد و راحت تر باز می شود .سرهمی هایی هم و جود دارد که علاوه براینکه در قسمت پوشک دگمه دارد درکنار یقه لباس نوزاد هم از دگمه برخوردار است که در صورت باز شدن راحت تر از سر کودک پایین می آید .
لباس سرهمی برای خواب و لباس روزانه نوزاد مناسب است و از آنجایی که اغلب نوزادان در ماه های اولیه خواب هستند این لباس برای انان بسیار پیشنهاد می شود، از این لباس پنج تا هفت عدد تهیه شود .


سویشرت یا ژاکت :


اکثرا نوزادان دوست ندارند که لباس از روی سربه آنها پوشانده شود . بهتر است در فصل سرد نوزاد را با سویشرت یا ژاکتی که از جلو دگمه دارد گرم نگه دارید. دو یا سه عدد سویشرت و ژاکت کافی است .


لباس خواب :


لباس خواب و لباس روزانه نوزاد  فرقی باهم ندارد بهتر است که لباس نوزاد در هنگام پوشاندن پردردسر نباشد و راحت بتوان لباس نوزاد را تعویض کرد .

قنداق فرنگی :


قنداق فرنگی تمام بدن نوزاد را پوشش می دهد و اصولا با چسب یا دگمه بسته می شود . قنداق فرنگی در بیرون از خانه کاربرد  دارد .این گونه لباس از جنس پتو پشمی یا پنبه ای است  که آستین نداشته و روی یک تی شرت به نوزاد پوشانده می شود تا در شب او را گرم نگه دارد، این پتو ها جایگزین خوبی برای پتوهای سنتی است که به دلیل سندرم مرگ ناگهانی نوزاد ایمن نیست. دو یا سه عدد از پتوهای لباسی کافی است .


جوراب :


ما برای نوزادان به تعداد بالایی جوراب برای داخل خانه و تعداد جوراب پشمی بلند برای گرم نگه داشتن پای نوزاد در هنگام خارج از خانه نیاز داریم .


کلاه :


کلاه برای نوزادان هم در تابستان و هم در زمستان توصیه می شود. کلاه لبه پهن برای تابستان و کلاه نرم و گرم که گوش نوزادان را پوشش دهد در زمستان مورد استفاده قرار می گیرد . دو عدد کلاه کافی است .

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات