برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد
جستجوی بلاگ

پارچه مناسب نوزاد

ارسال شده در2 سال قبل 850

جنس پارچه باید به نحوه ای باشد که به پوست کودک اجازه تنفس بدهد.

در برابر شستشو مقاوم باشد.

ایجاد حساسیت در کودکان نکند .

شستشوی آن آسان باشد و در کمترین زمان ممکن خشک بشود

چه نوع پارچه ای برای کودکان مناسب است؟

شاید انتخاب بهترین پارچه برای لباس نوزادان و کودکان جزء دغدغه های اصلی زوجی که تصمیم به بچه دار شدن میگیرند،  نباشند؛ ولی به مرور متوجه خواهند شد که  علاوه بر ظاهر و  طراحی  زیبا،  رنگ جذاب، به صرفه بودن از نظر اقتصادی و دیگر موارد؛ جنس لباس کودک از جمله موارد بسیار با اهمیت می باشد .

در موقع خرید لباس برای کودکان که کار سخت و پیچیده ای است باید علاوه بر سایز،  طراحی جذاب و رنگ زیبا، به این نکته که آنان در سنین رشد هستند و اقتصادی بودن خرید لباس کودک؛ باید به جنس آن هم اهمیت داد. چه بسا دانستن اینکه دقیقاً چه جنس لباسی مناسب فرزندان می باشد کمک زیادی هم  به بصرفه بودن آن  میکند. طبق نظر اکثر کارشناسان جنس لباس نوزادان باید نرم باشد که خرید لباس با جنس پنبه میتواند اولین و بهترین انتخاب باشد..  

چه جنس  لباسی بخریم و چه جنس  لباسی نخریم ؟!!

خرید لباس با جنس پنبه  علاوه بر آن  که در تهیه آن از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نشده است، باعث حساسیت در نوزاد نمی شود و با پوست کودک بسیار سازگار است. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشیم که شستشوی این جنس لباس با آب داغ باعث می شود که معمولا پارچه ها اندکی کوتاه شوند.
لباس نوزاد باید نرم و لطیف باشد پس بهتر است از جنس پنبه باشد.  اما پنبه انواع مختلفی دارد و ممکن است والدین نا وارد با خرید لباس به ظاهر نرم فکر کنند این لباس مناسب نوزاد آنان می باشد  که ممکن است در کودکان ایجاد حساسیت کند و یا با شستشوی مداوم خشن و سفت بشود و الیاف پارچه از بین برود .  

جنس پارچه باید به نحوه ای باشد که به پوست کودک اجازه تنفس بدهد.  
در برابر شستشو مقاوم باشد.
ایجاد حساسیت در کودکان نکند .
شستشوی آن آسان باشد و در کمترین زمان ممکن خشک بشود .
انواع جنس لباس مناسب و نامناسب برای کودکان

 تریکو

 استفاده از جنس تریکو که همان پارچه کشی با بافت نرم و با تنوع زیاد رنگی است . و  برای فصل گرما هم استفاده از آن عالی است در کودکان ایجاد حساسیت نمی کند . البته در هنگام خرید تریکو باید در نظر داشته باشید که برخی از انواع این جنس در بافت خود پلاستیک دارند که باعث بروز حساسیت در کودک دلبند شما می شود. پس در هنگام خرید تریکو حتما توجه داشته باشید که از جنس تریکو نوزادی و پنبه ای خرید کنید .

موسلین  

یکی از انواع پارچه های پنبه ای است که از نوع نازک تا ضخیم دارد و برای انواع لباس های تابستانی و زمستانی مفید است موسلین است.  البته باید این را هم در نظر که این نوع پارچه دارای رنگ و طرح متنوع نیستند و بیشتر در لباس های مانند  پیش بند و آستری با بند قنداق و از این دست موارد به کار می رود .

ژرسه کش بافت

ژرسه کش بافت از پرطرفدارترین نوع پارچه های نوزادان است  که دارای بافت کشی هم می باشد و براحتی قابل تعویض می باشد و مادر و کودک در هنگام تعویض آن اذیت نمی شوند . این نوع پارچه جهت لباس های سرهمی وشلوارهای جورابی  بسیار مناسب هستند

پنبه لاون  

اگر شما دنبال خرید لباسی هستید که زود خشک بشود ، لباس با جنس پنبه لاون بسیار مناسب این کار است که بسیارلطیف   هستند زیرا بافت این پارچه صد در صد پنبه خالص است که به طبع بسیار گران قیمت هم می باشد .

پلی استر – کتان

 از جمله مزیت های استفاده از این نوع پارچه می توان مقاومت زیاد آن در برابر شستشو نام برد که  این مزیت باعث عدم چروک شدن لباس نوزاد می شود همچنین این نوع پارچه ها خیلی خیلی سریع خشک شده و نسبت به پارچه ها یی با جنس صد در صد خالص پنبه قیمت کمتری دارند و مقرون به صرفه از نظر اقتصادی هم می باشند . و با یک شستشوی ساده لکه های کثیف آن از بین می روند و با شستشوی مدام کوتاه نمی شود و یا به قول معروف آب نمی رود .

ماهوت

اگر برای کودک دلبندتان به دنبال  لباس مجلسی مناسب می گردید بهتر است از جنس ماهوت باشد که بسیار سبک ، لطیف و راحت است و با پوست کودکان سازگار است

لباس ضد حریق

 مزیت استفاده از لباس های ضد حریق یا ضد آتش فقط خاصیت ضد تحریق آن است و طبق تحقیقات محققان در سالهای اخیر  کشف کردند که باعث ایجاد سرطان و دیگر بیمارهای در کودکان می شود و بهتر از به جای استفاده از این نوع لباس برای نوزادان نکات ایمنی را در مورد محیط اطراف کودک رعایت کنیم .

پشمی و یافتنی

برای لباس  نوزادان بهتر است از جنس پشمی نباشد زیرا شستشوی آن اصول خاص خود را دارد مثلا استقاده از آب سرد و عدم استفاده از خشک کن برای آنان  که قطعا در حوصله و وقت کم مادر نمی گنجد. و این معضل برای لباس های بافتنی هم قابل تامل می باشد .

پلاستیک

استفاده از لباس های با جنس پلاستیک برای کودکان باعث عرق سوز شدن پوست حساس و لطیف  و ایجاد حساسیت در او می نمایید.
پس برای خرید لباس برای کودک و نوزاد دلبندتان علاوه بر ظاهر و طراحی زیبا و شیک، رنگ قشنگ، سایز کودک و نوزاد عزیزتان  و قیمت آن و به صرفه بودن آن حتما به پوست حساس او و جنس پارچه مناسب برای فرزندتان هم توجه داشته باشید .

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات