برای محصولات بیشتر کلیک کنید
محصولات بیشتری یافت نشد

پارچه جاجیم ژاکارد طرح ماه

پارچه های جاجیم ژاکارد به واسطه دستگاه ژاکارد بافته می شوند و طرح های زیبایی را به وجود می آورند که قابلیت استفاده از دو روی آن را نیز خواهید داشت.

عرض : 200 ± 5 سانتی متر

*تعداد برحسب متر محاسبه می شود.

بیشتر بخوانید
100,000 تومان
ناموجود
امکان خرید اقساطی با اعتبار اسنپ
برند:
محصولات مرتبط
ناموجود
200,000 تومان
*تعداد برحسب متر محاسبه می شود. به دلیل پنبه ای بودن باعث ایجاد جرقه (الکتریسیته ساکن) نمی شود. عرض : 5 ± 150 سانتی متر رنگ: مشکی - قرمز / بنفش - فسفری بسیار مناسب جهت روانداز گرماژ بالا و نرم و لطیف گرید : A++ ضد...
توضیحات

محبوبیت جاجیم ژاکارد 

بافت جاجیم در اکثر نقاط ایران رایج بود و هم چنین در حال حاضر  که جاجیم ها با دستگاه بافته می شوند در اکثر نقاط کشور جاجیم طرفدراران خاص خودش را دارد که از این گونه جاجیم ها هم مانند گذشته برای استفاده به عنوان ، زیر انداز ، دوخت کیف های سنتی ، رو فرشی و استفاده در تزئینات منزل نیز کاربرد بسیاری دارد و در گذشته و حال همچنان مجبوبیت و استفاده خاص خودش را دارد.

بافت جاجیم در کشور ایران ، همدان و زنجان است. طالقان نیز از ناحیه های مهم جاجیم بافی ایران بوده و در سال ۱۳۲۸ش در میان حدود ۴۳ آبادی از دهستان های طالقان بالا و طالقان وسطا، جاجیم بافی رایج بود و یکی از شغل های زنان به حساب می آمد. عرض هر تخته جاجیم طالقان حدود ۲۵ سانتیمتر داشت و طول آنها، بنا به مصرف، از دو تا چهار متر متفاوت بود. معمولاً تخته ها را به روشی به هم می دوختند که طول و عرض جاجیم با هم برابر شوند. اگر برای انداختن بر روی کرسی بود، طول تخته ها را چهار متر می گرفتند و در نتیجه شانزده تخته جاجیم را از پهلو به هم می دوختند تا عرض آن نیز چهار متر بشود. این جاجیم، لحاف روی کرسی را محافظت و آن را سنگین می کرد و پاکیزه نگه می داشت. رنگ ها و نقشهای متنوع آن نیز موجب تزئین خانه می شد. 

بیشتر بخوانید
جزئیات محصول
61-5S

مشخصات محصول

نام
پارچه جاجیم ژاکارد
مدل
ماه
جنس
پلی استر
تکمیل
ندارد
چاپ
ندارد
لمینت
ندارد
نوع بافت
ژاکارد
محصول
جاجیم
باند
رویال
قابلیت شستشو
با ماشین لباس‌شویی , با دست
قابل شستشو با ماشین لباسشویی
دارد
قابل شستشو با دست
دارد
عرض
5 ± 200 سانتی متر
گرید
A+
بدون آبرفت
بله
موارد مصرف
زیر انداز / روفرشی / زیر سفره ای / سفره / درست کردن کیف های سنتی / طرح روی پشتی / بکار بردن در دکوراسیون منزل

منو

واتساپ

اینستاگرام

تلفن

تنظیمات